Uczniowie przy drukarceW piątek, 26 listopada br.  – 15 osobowa grupa uczniów radzionkowskiego liceum poznawała technologię drukarek przestrzennych 3D oraz zasady programowania robotów – kroczącego i przemysłowego. Zajęcia odbyły się na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Wykład zaprezentowany przez pracownika politechniki dr. inż. Aleksandra Iwaniaka był wprowadzeniem do tematyki od projektowania modeli 3D do ich wytwarzania. Kolejnym punktem  było laboratorium drukarek 3D gdzie uczniowie mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi drukowania przestrzennego.

Laboratorium zrobiło na uczniach bardzo duże wrażenie, widząc w praktyce jak wygląda samo drukowanie, jak i przedmioty wytworzone w tym procesie drukowania. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z programowania robotów kroczącego jak i przemysłowego. Zajęcia prowadził dr hab. inż. Roman Przyłucki, prof. PŚ. Uczniowie mieli okazję sami zaprogramować ruch robota kroczącego jak i sterować robotem przemysłowym. Zajęcia dla uczniów były bardzo atrakcyjne i dawały możliwość zastanowienia się nad przyszłym wyborem studiów.


PS. W porozumieniu z tym  Wydziałem Liceum otwiera w przyszłym roku szkolnym klasę patronacką „Informatyka z elementami mechatroniki”.

 

Urządzenie Uczniowie z wykładowcą

Uczniowie z wykładowcą Wykład

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl