Informujemy, że od 3 sierpnia 2020 r. Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach rozpocznie roboty związane z remontem opaski z kostki granitowej na Rondzie im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Rojcy, w związku z czym planuje wprowadzić zmianę organizacji ruchu.

Prace prowadzone będą z podziałem na stronę zachodnią oraz wschodnią ronda z zamknięciem wlotów ul. Sikorskiego oraz ul. Artura, pod całodobowo prowadzonym ruchem wahadłowym (sygnalizacja świetlna) na wlotach ul. Kużaja i ul. Zofii Nałkowskiej.

W związku z zamknięciem wlotu ul. Sikorskiego, zmianie ulegnie przebieg linii autobusowej nr 17. Kursować ona będzie dwukierunkowo ulicami ks. Pawlaka, Skotnicką, Sikorskiego. Tymczasowy przystanek „Rojca Nieznanego Żołnierza” zlokalizowany będzie przy ul. ks. Pawlaka. Godziny kursów nie ulegną zmianie.

W dniu 15 sierpnia 2020r. z uwagi na zamknięcie ul. Ks. Pawlaka (odpust parafialny) nastąpi przerwa w pracach budowlanych i przywrócenie ruchu docelowego (za wyjątkiem otwarcia wlotu ul. Artura). W dniu 16 sierpnia ponownie nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu z objazdem poprzez ul. Ks. Pawlaka.

Zmianie ulegnie również trasa linii autobusowej nr 94 w kursach do Rojcy z nawrotem na rondzie. Zostanie ona skrócona do przystanku „Radzionków Targowisko”, gdzie odbywać się będą wyrównawcze postoje między kursami. Włączenie w aktualny rozkład odbywać się będzie od przystanku „Radzionków Rynek I”. W związku z powyższym wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy w dni robocze z nauką szkolną i w dni wolne od pracy. W dni robocze bez nauki szkolnej rozkład nie ulega zmianie.

Rozkład jazdy dostępny na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzanych zmian organizacji ruchu.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl