Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,

Rozpoczął się kolejny tydzień zmagań z epidemią koronawirusa. Liczba zarażonych osób ciągle wzrasta i wszystko wskazuje na to, że taki trend utrzyma się przez najbliższe tygodnie. Na chwilę obecną w Radzionkowie 13 osób jest poddanych domowej kwarantannie. Zarówno te osoby, jak i inni mieszkańcy naszego miasta potrzebujący pomocy mogą telefonicznie zgłaszać taką potrzebę w Ośrodku Pomocy Społecznej, który współpracuje z lokalnymi wolontariuszami.

W dalszym ciągu apeluję do Państwa o odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń służb medycznych  oraz władz kościelnych i państwowych. Te właśnie zalecenia wymusiły na naszym samorządzie trudną  decyzję o zamknięciu targowiska przy ul. Unii Europejskiej. Zdaję sobie sprawę, że jest ona kłopotliwa i uciążliwa zarówno dla osób handlujących jak i robiących tam zakupy, jednak uważam ją za jedyną rozsądną w obecnej sytuacji.

Wyrażając raz jeszcze wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią, ponawiam prośbę do uczniów o pozostawanie w domach i korzystanie z e-learningu , a do osób starszych o powstrzymywanie się od niekoniecznych wyjść na miasto. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od większej liczby zarażeń.

 

Z wyrazami szacunku

Gabriel Tobor
Burmistrz Miasta   

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl