Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza w niedzielę 26 stycznia na wspólne Zimowe Ptakoliczenie. Jest to coroczna ogólnopolska akcja wzorowana na brytyjskim "Big Garden Birdwatch", która odbywa się zawsze w ostatni weekend stycznia. Może w niej wziąć udział każdy, kto choć trochę lubi przyrodę i zimowe spacery na łonie natury. Nie trzeba być przy tym znawcą ptaków, natomiast jest to wspaniała okazja, aby nauczyć się je obserwować i rozpoznawać. Udział w akcji jest bezpłatny, a wycieczkę poprowadzi przyrodnik, edukator, a przy tym znawca i miłośnik ptaków - Łukasz Fuglewicz.

Zbiórka o godz. 9.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90a, Radzionków - Księża Góra). Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godz. 11.00. Bezpośrednio po ptakoliczeniu będzie można napić się gorącej herbaty w budynku Stacji oraz zwiedzić samą Stację. Udział w Zimowym Ptakoliczeniu wziąć mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci - jedynym ograniczeniem jest wymóg zachowania dyscypliny, tak aby niepotrzebnie nie płoszyć ptaków.

Należy wybrać ubiór dostosowany do pogody, warto, aby był maskujący, a przynajmniej niejaskrawy. Można także zabrać aparat fotograficzny, lornetkę lub lunetę oraz klucz do oznaczania ptaków. Ci, którzy nie posiadają własnych lornetek będą mogli je wypożyczyć na miejscu.

Więcej na temat samej akcji można dowiedzieć się zaglądając na stronę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony ptaków: www.otop.org.pl

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl