Kolejne zawody z cyklu Mistrzostwa Śląska Kanarków Śpiewających zorganizował oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z Radzionkowa. Wystawa odbywała się w Centrum Kultury "Karolinka" w dniach 15-17.11.2019.

Oddział radzionkowskich adeptów śpiewu kanarków harceńskich jest jednym z liczniejszych na Śląsku, działa bardzo prężnie, a ich aktywność powoduje, że wielu hodowców z innych miast nawiązuje z nim ścisłą współpracę.
Tegoroczny konkurs sprawił, że w zawodach wzięły udział osoby z Tych, Czeladzi, Bytomia i okolic.

Członkowie związku zdobywają także nagrody na arenie międzynarodowej, w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kanarków we Włoszech, polscy hodowwcy zdobyli aż 38 medali w różnych kategoriach.  Trwają już przygotowania do wyjazdu na konkurs w styczniu 2020 roku, który obędzie się w Portugalii, z nadzieją, że w gronie uczestników znajdzie się hodowca z Radzionkowa.

Na zawodach spotykają się hodowcy, aby wymienić doświadczenia oraz by planować swój udziały w różnych konkursach, zwłaszcza że są wśród nich i Mistrzowie Polski, którzy marzą również o wyższych tytułach, nie tylko w Europie, ale i na zawodach światowych. Hodowcom
życzmy wiele wytrwałości i nowych sukcesów, ale również dalszego zainteresowania tą dyscypliną, tak aby młodzi przejęli dziedzictwo kontynuowania tej wspaniałej dyscypliny, od wielu lat kultywowanej na Śląsku, a w samym Radzionkowie sięgającej ponad 100 lat.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl